Charytatywna aukcja dzieł sztuki, zainicjowana przez krakowską ASP, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dobiegła końca. Zebrano łącznie 95 tys. 230 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na walkę z epidemią koronawirusa.

Przez 14 dni można było wylicytować 206 prac – pedagogów, studentów i artystów związanych z Akademią – przekazanych w geście solidarności z chorymi na COVID-19 oraz z opiekującym się nimi personelem medycznym. W aukcji wzięło udział ponad 150 artystów.

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Swoją cegiełkę dołożył Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przekazując na licytację figurkę Stańczyka (autorstwa Doroty Urbaniak-Pełki i Jerzego Pełki). Licytacja odbyła się nieodpłatnie na portalu Artinfo.pl za co bardzo dziękujemy.

Aukcja jest częścią akcji #UJdlaSzpitala zainicjowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Licytacja to pomysł Moniki Szydłowskiej i Marleny Biczak z Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.
Szczególne podziękowania kierujemy do firmy DHL Parcel Polska, która pokryje koszty transportu i skutecznie dostarczy wylicytowane dzieła sztuki do nowych właścicieli.