W dniu 22 czerwca 2011 roku zmarł nagle prof. Włodzimierz Kotkowski, wybitny grafik, znakomity pedagog, Człowiek wielkich zasług i wielkiego serca.

W latach 1986-87 pełnił funkcję prodziekana, w kadencji 1987- 90 dziekana Wydziału Grafiki, od 1978 prowadził Pracownię Rysunku, od 1993 był również kierownikiem Katedry Rysunku i Malarstwa.
Praca dydaktyczna prof. Włodzimierza Kotkowskiego pozwalała studentom opanować warsztat rysunku, kształtowała wyobraźnię, dawała możliwość kreowania własnych postaw i poglądów oraz pogłębiania wrażliwości artystycznej.
Praca twórcza prof. Włodzimierza Kotkowskiego to dziesiątki wystaw indywidualnych i obecność na wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, min. we Włoszech, Hiszpanii, Austrii, USA, Japonii, Meksyku itd.
Jego prace uświetniają liczne muzea, kolekcje i zbiory prywatne.

Odszedł wybitny twórca, nasz wielki Przyjaciel. Żegnaj Włodku.

BW

images