prof.skulicz

Profesor Witold Skulicz urodził się 12 lutego 1926 roku w Krakowie.  W 1950 roku uzyskał absolutorium na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i przeniósł się na Wydział Grafiki, gdzie w 1954 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem.
Od 1968 roku pracował w krakowskiej ASP. Od 1980 roku, przez dwie kadencje, pełnił funkcję dziekana Wydziału Grafiki. Był wieloletnim kierownikiem Katedry Grafiki Projektowej. Był także członkiem zarządu Głównego ZPAP w latach 1964-1970 i Przewodniczącym Sekcji Grafiki Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Od 1989 roku był generalnym kuratorem i dyrektorem biura Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. W 1991 roku założył w Krakowie Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i został wybrany jego przewodniczącym. Profesor Witold Skulicz inicjował programy kolejnych edycji Triennale i wystaw towarzyszących. Był ponadto kuratorem kilkudziesięciu wystaw grafiki polskiej na całym świecie, brał udział w jury selekcji i nagród wielu międzynarodowych imprez. Jego prace prezentowano na 80 zbiorowych wystawach krajowych i międzynarodowych oraz kilkudziesięciu wystawach autorskich, na stałe zasilają też zbiory kilkunastu muzeów w Norwegii, Szwecji, Niemczech oraz najważniejszych ekspozycji w Polsce. Za swoją działalność artystyczną, pedagogiczną i promocję sztuki otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń. Zmarł 28 grudnia 2009.