Ze smutkiem zawiadamiamy, że 13 marca 2021 roku odszedł nasz Profesor Bernard Braun.

Artysta malarz i dydaktyk związany z Wydziałem Architektury Wnętrz naszej Akademii, gdzie, jako długoletni Kierownik I Pracowni Rysunku i Malarstwa, kształtował wrażliwość plastyczną wielu pokoleń studentów. Zapamiętany przez grono pedagogów i przyjaciół jako wybitny twórca, wnikliwy komentator otaczającej rzeczywistości, opisujący ją z subtelnym, charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru.

Portret Profesora autorstwa Żony, Józefy Iwaszko Braun z roku 1989.