Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wystawy 2015/Finisaz Dzielo 2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

We wtorek, 5 maja 2015 r. odbył się finisaż wystawy ph. "Konkurs na Dzieło”. Była to już trzecia edycja konkursu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Każda kolejna edycja konkursu cieszy się coraz większym zainteresowaniem o czym świadczy coraz większa ilość zgłoszeń uczestników. Do "Dzieła 2015" swoje prace zgłosiło aż 125 autorów. Po pierwszym etapie wyłonionych zostało 46 obiektów artystycznych, wśród których znalazły się utwory malarskie, obiekty rzeźbiarskie i formy przestrzenne, rysunki i grafiki oraz prace z pogranicza szkicownika i dziennika, czyli książki artystyczne.

Finisażowi towarzyszyło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Pięcioosobowe jury nagrodziło:
- Karolinę Jabłońską za "Dziewczynę na drzewie" (I miejsce)
- Katarzynę Jarząb za "Zanikającą umiejętność poznania" (II miejsce)
- Karolinę Woźniak za "Prawdziwe powietrze" (III miejsce)
- Mateusza Maliborskiego za "Rytuał II" (wyróżnienie)
- Piotra Starościca za "Bez tytułu" (wyróżnienie)

"Konkurs na Dzieło", jak we wstępie do katalogu napisał Prorektor ds. studenckich dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP "...jest nie tyle poszukiwaniem dzieła przez duże D, tj. obrazu, grafiki, rzeźby czy utworu multimedialnego, który wzbudzi powszechny zachwyt i uwielbienie czy zazdrość ale może stać się szansą na intelektualno-artystyczny ferment, spór o istotę artystycznej roboty, o sens studiowania sztuki i twórczości samej w sobie. Może stać się w końcu okazją do zadania sobie pytania: czym jest sztuka dla mnie i co do niej wnieść?..."

{gallery}wystawy 2015/Finisaz Dzielo 2015{/gallery}

Dzieło 2015 ASP w Krakowie  9