19 stycznia 2023 r.

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów zwycięzcom konkursu Call4Arts. Nagrodę główną otrzymał Patryk Staruch. Wszystkim wyróżnionym i uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy na wystawę pokonkursową do Galerii Dystans na ul. Św. Krzyża 14. Dziś o 18:00 odbędzie się wernisaż.

Lista studentów nagrodzonych w Konkursie Call4Arts 2022:

Nagroda Główna

Patryk Staruch

Wyróżnienie:

Antonina Lorek

Edyta Olszewska

Julia Szymczykowska

Karolina Stefańska

Stanisław Czwartos

CALL4ARTS organizuje Fundacja Galerii Dystans dla wszystkich studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Konkurs powstał po to, aby wspierać w dalszym rozwoju szczególnie utalentowanych studentów i absolwentów.

Laureaci są wybierani na podstawie prac prezentowanych na Wystawie Końcoworocznej Studentów ASP KRK przez niezależne Jury, niezwiązane w żaden sposób z naszą akademią. Członkowie Jury w swojej ocenie zwracają uwagę przede wszystkim na to czy prace charakteryzującą się nowatorskim pomysłem i wykazującą szczególne walory artystyczne.

To niepowtarzalna okazja nawiązania współpracy z Fundacją i zaistnienia na rynku młodej sztuki.

Nagrodą główną w Konkursie jest wyjazd na Art Basel - największe targi sztuki na świecie odbywające się w Bazylei oraz możliwość zorganizowania wystawy indywidualnej.

Wszystkie prace będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Fundacji, w samym sercu Krakowa. Ekspozycji będzie towarzyszył katalog.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Dystans na ul. Św. Krzyża 14 w Krakowie 19 stycznia o godz. 18:00.