27 lipca 2023 roku, odbyło się posiedzenie Jury oceniającego studenckie projekty działań artystycznych, które odbędą się w ramach Open Eyes Art Festival 2023 oraz Sztuka na UEK.

Członkowie komisji po zapoznaniu się ze zgłoszeniami, ocenili poziom artystyczny oraz koszt realizacji złożonych propozycji działań i na tej podstawie podjęta została decyzja o wyborze 10 projektów. Listę uzupełniają trzy przedsięwzięcia, które znalazły się na liście rezerwowej.

Zakwalifikowane projekty oraz ich koordynatorzy:
  • Antonina Lorek, "Salto mortale na zewnątrz"
  • Anastazja Dżupina, "Jak perły wyłaniają się z wody"
  • Seweryn Jamrógiewicz, "Za Ciosem!"
  • Adrianna Markowska, "Miejsca, do których Cię (nie) zaproszę"
  • Wiktoria Penar, "Splot"
  • Łukasz Rygał, "dΣΣP__L Σ Vrn ⊠ ING you re well. Com"
  • Paweł Sergunin, "Dlaczego pszczelarze nie mogą żyć w zgodzie?"
  • Michał Sikora, "Czwarte Oko"
  • Julia Solecka, "Wieża Bubel"
  • Agata Chrobak, "To właśnie miłość"
Lista rezerwowa:
  • Paweł Błęcki, "Toksyczna męskość"
  • Filip Klechowski, "Second Moon Flights Club"
  • Konrad Gubała, "Koszmarki"

Do naboru mogły być zgłaszane studenckie projekty zespołowe, których autorzy studiują na co najmniej dwóch wydziałach ASP lub realizowane przez studentów ASP we współpracy z innymi uczelniami.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wybrane projekty będą realizowane w przestrzeniach:
- Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Rakowicka 27
- Budynku wskazanego przez ASP w Krakowie.