Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza do podjęcia studiów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w roku akademickim 2015/2016. Rekrutacja na jednolite studia magisterskie oraz na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia trwa od 25 maja do 7 czerwca 2015 roku. Nabór na studia niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 8 lipca 2015 roku.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia w ASP w Krakowie są zobowiązani do elektronicznej rejestracji w systemie rekrutacji online.

Kandydat może wybrać wyłącznie jeden kierunek studiów stacjonarnych z oferty ASP w Krakowie, w związku z prowadzeniem egzaminów na studia stacjonarne w tym samym terminie i jednoczesnym ogłaszaniu wyników.

Senat ASP uchwałą nr 30/2014 z dnia 20 maja 2014 r. ustalił warunki i tryb rekrutacji, w tym limity przyjęć oraz zakres egzaminu wstępnego na poszczególnych kierunkach studiów w nowym roku akademickim.

Podstawę przyjęcia na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego stopnia w krakowskiej ASP stanowią wyniki egzaminu wstępnego kandydatów, którzy posiadają świadectwo dojrzałości uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia w szkołach wyższych.

Natomiast podstawę przyjęcia na studia drugiego stopnia w ASP stanowią wyniki egzaminu wstępnego kandydatów, którzy posiadają tytuł magistra, licencjata lub równorzędny tego samego kierunku lub kierunków pokrewnych wskazanych przez Wydział prowadzący kształcenie, uprawniający do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Podczas egzaminu wstępnego kandydat przedstawia prace świadczące o uzdolnieniach artystycznych lub szczególnych predyspozycjach do podejmowania studiów na danym kierunku, niesprawdzanych w trybie egzaminu maturalnego.

Szczegółowe zasady przyjmowania na studia dotyczące laureatów oraz finalistów Olimpiady Artystycznej stopnia centralnego, Sekcja Plastyki, laureatów III etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego oraz laureatów Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz określają odrębne uchwały Senatu ASP.

Więcej informacji o rekrutacji oraz Uchwała Senatu na www

baner 1