Po raz kolejny pracownicy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie wybrali rodzinę dla której przygotowali Szlachetną Paczkę. Nasz pomoc trafiła do Pani Romualdy (82 lata), która prowadzi gospodarstwo domowe razem ze swoim synem - Panem Jackiem (60 lat).

Rodzina radziła sobie dobrze, dopóki nie zaczęły pojawiać się u nich dolegliwości zdrowotne. Pan Jacek od dzieciństwa ma problemy ze słuchem, a teraz dodatkowo codziennie zmaga się z bólem spowodowanym przez rwę kulszową oraz z chorobą jelita grubego. Ma także problemy z poruszaniem się. Pani Romualda, pomimo swojego wieku, starała się wspierać syna jak mogła. Jednakże pół roku temu jej nerki odmówiły posłuszeństwa i od tego czasu całkiem przestała chodzić. Teraz 3 razy w tygodniu jest zabierana specjalną karetką na dializy. Ich życie zmieniło się nie do poznania. Wspólne spacery zostały zastąpione przebywaniem w domu, a samodzielność w uzależnienie od pomocy innych. Rodzina żyje z emerytury Pani Romualdy oraz Pana Jacka.

W tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki włączyło się prawie 120 osób. Zebrano 7280 zł oraz dary rzeczowe. Za zebrane pieniądze zakupione zostały produkty - żywność, środki czystości, odzież, koc, obrusik świąteczny, prześcieradła, termos, czajnik elektryczny oraz grzejnik łazienkowy - wszystko w łącznej kwocie 3250 zł. Do koperty z kartką świąteczną z życzeniami dołożyłyśmy 2000 zł w gotówce.

Pozostałe 2030 zł przekazaliśmy na indeksy Akademii Przyszłości dla trójki dzieci: Marii, Hanny, Wiktorii. Jeden indeks sfinansowany będzie w całości dwa dofinansujemy do pełnej kwoty. Dzięki temu trójka uczniów klas początkowych ze szkoły podstawowej uzyska roczne wsparcie w rozwiązywaniu problemów szkolnych - nie tylko w nauce, ale i w życiu w społeczności.

Akcja "Szlachetna Paczka" na krakowskiej ASP została zorganizowana przez Biuro Spraw Pracowniczych na czele z Panią kierownik Moniką Maj za co serdecznie dziękujemy.

pikto paczka