Re-Akcje to promocja młodej sztuki i młodej krytyki sztuki. Projekt Re-Akcje obejmuje organizację wystawy składającej się z prac studentów trzech uczelni artystycznych w Polsce: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Każdy może stać się kreatorem tej wystawy tzn. podejść do niej w twórczy sposób. Jednym z podstawowych warunków udziału w projekcie jest to, że nie można zgłosić do wystawy własnej pracy. Może dokonać tego jedynie osoba postronna, która opisze (bądź zrecenzuje) wybrany przez siebie artefakt.

Istotną częścią wystawy Re-Akcje 4 będą teksty - recenzje umieszczone obok wystawianej pracy. Wystawa Re-akcje będzie czwartą edycją projektu wystawienniczo-krytycznego, który do 2014 roku organizowany był jako wewnętrzne wydarzenie gdańskiej Uczelni. W tym roku poza studentami gdańskiej i krakowskiej ASP w projekcie weźmie udział po raz pierwszy Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Prace należy zgłaszać w terminie do 14.02.2016 r. (dla Studentów UA w Poznaniu do19.02.2016r.)

banner Re-Akcje4

pikto reakcje 2016