23 stycznia 2023 r.

Zapraszamy na pokonkursową wystawę do Galerii Dystans. Przedstawia ona prace laureatów Call4Arts 2022. Konkurs od lat organizuje Fundacja Galerii Dystans dla wszystkich studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Poniżej fotorelacja z wernisażu.

Na wystawie można zobaczyć prace zwycięzcy oraz wszystkich wyróżnionych artystek i artystów, o których pisaliśmy w tekście „Znamy Laureatów Call4Arts 2022”. Wśród nich: Patryk Staruch, Antonina Lorek, Edyta Olszewska, Julia Szymczykowska, Karolina Stefańska i Stanisław Czwartos. Wystawa jest prezentowana w Galerii Dystans na ul. Św. Krzyża 14 w Krakowie, od wtorku do piątku w godzinach 12 - 19.

Konkurs CALL4ARTS powstał po to, aby wspierać w dalszym rozwoju szczególnie utalentowanych studentów i absolwentów. Laureaci są wybierani na podstawie prac prezentowanych na Wystawie Końcoworocznej Studentów ASP KRK przez niezależne Jury. W swojej ocenie zwracają oni uwagę przede wszystkim na to czy prace charakteryzującą się nowatorskim pomysłem i wykazującą szczególne walory artystyczne.