Do 3 lipca 2022 r. przedłużamy nabór studenckich projektów zespołowych do Open Art w ramach Open Eyes Art Festival i Sztuka na UEK, który odbywał się będzie od 15 października do 23 listopada 2022 r. Organizowany przez krakowską ASP Festival jest przestrzenią prezentacji wszelkich form i dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby, filmu, fotografii, grafiki, designu, intermediów, konserwacji, performance’u i innych.

Studiujesz w krakowskiej ASP? Jeśli tak, to ten konkurs "skrojony" jest właśnie dla ciebie!

Do naboru mogą być zgłaszane studenckie projekty zespołowe, których autorzy pochodzić będą z co najmniej dwóch wydziałów ASP lub realizowane przez studentów ASP we współpracy z innymi uczelniami. Zgłaszany projekt musi mieć wyznaczoną osobę – koordynatora projektu.

Nabór jest wolny od narzuconej tematyki, bo Open Eyes Art Festival to otwartość dla kreacji i aktywności twórczej. Mogą więc być to: działania artystyczne, projektowe i konserwatorskie, wydarzenia naukowe i interdyscyplinarne, projekty wystawiennicze, akcje artystyczne, warsztaty, prezentacje, performance, sympozja itp.

Formularze zgłoszeniowe należy nadsyłać do 3 lipca 2022 r. włącznie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do realizacji w ramach Open Eyes Art Festival zostaną zakwalifikowane projekty wyłonione przez Jury w składzie:

• dr hab. Robert Sowa, prorektor ds. studenckich i kształcenia
  • przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Marek Karpiński, kierownik Działu Promocji i Organizacji Wydarzeń ASP
  • Kuratorzy Open Art'u
  • studenci ASP, reprezentujący kierunki, wskazani przez samorząd (7 osób)

Nagrodzone projekty otrzymają dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł.

Łączna pula nagród wynosi 200 tys. zł, a są one finansowane przez ASP w Krakowie i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Wybrane projekty będą realizowane w przestrzeniach:

• Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Rakowicka 27
  • Budynek przy ul. Piłsudskiego 4.

Szczegóły w regulaminie open call do Open Art.