Zamysłem Biennale jest promowanie twórczości młodych artystów, absolwentów wydziałów polskich szkół wyższych kształcących w klasycznych dziedzinach sztuk plastycznych. W ramach tego konkursu chcemy dać młodym ludziom szanse połączenia ocen ich twórczości dokonywanych przez profesjonalistów i publiczność internetową.

Patronat nad konkursem objął JM prof. Stanisław Tabisz, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Konkurs stanowi znaczące forum prezentacji młodych artystów, tym atrakcyjniejsze, że potencjalnie niezwykle szerokie. Projekt łączy dwie różne płaszczyzny obcowania ze sztuką: obok głosowania internetowego na stronach wirtualnej galerii, kandydatów do nagrody wybierać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Patrona konkursu, a zwycięzcy głosowań po okresie publikacji dzieł w internecie zaprezentują je na konkursowej wystawie w Krakowie.

Uczestnikiem konkursu może być absolwent wydziału polskiej szkoły wyższej kształcącego w dziedzinie sztuk plastycznych w zakresie malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki, który obronił taki dyplom w okresie pomiędzy 1 stycznia 2008 roku a 31 grudnia 2012 roku.

NAGROGY:

1)  Nagroda Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – 10000,- zł  /dziesięć tysięcy zł /

2)  Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

3)  Nagroda w głosowaniu internetowym – 5000,- zł / pięć tysięcy zł /

PROGRAM BIENNALE:

*  1 - 30 kwietnia 2013 - uczestnicy zgłaszają dzieła do konkursu;

*  30 kwietnia - na stronie galerii organizator ogłasza skład jury;

*  9 maja 2013 - 10 czerwca 2013 - głosowanie w internecie;

*  20 czerwca 2013 roku - ogłoszenie wyników głosowania w Internecie

* 20 czerwca 2013 – ogłoszenie przez Jury dziewięciorga uczestników, którzy zaprezentują prace na wystawie  konkursowej wraz ze zwycięzcami głosowania internetowego;

* październik 2013 - wernisaż wystawy, podczas którego Patron konkursu ogłosi nazwisko laureata Nagrody Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie wyłonionego przez jury spośród uczestników biorących udział w wystawie.

Laureat Nagrody Akademii otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 10 000, 00 (dziesięć tysięcy) złotych. Podczas wernisażu ogłoszony zostanie nadto laureat specjalnej Nagrody Rektora ASP w Krakowie, który otrzyma medal i nagrodę pieniężną.

Zarówno Biennale odbytemu w 2011 roku, jak i zakończonemu w  2012 roku Konkursowi na obraz SZANSA, towarzyszyła rywalizacja uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Konkursie  „ SZTUKI PLASTYCZNE? LUBIĘ TO! ” głosujących w portalu galeria.mutu.pl i liczbą oddanych w konkursie głosów walczących o nagrody dla szkół. Konkursowi dla szkół przyświeca idea zainteresowania młodzieży sztuką, wyrabiania nawyków obcowania z nią a przy tym przekonywania do rozsądnego korzystania z internetu i poszukiwania w nim także wartościowych treści kulturalnych. Także w tym roku odbędzie się już trzecia edycja Konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Polsce

„ SZTUKI PLASTYCZNE? LUBIĘ TO! ”

Organizatorem konkursu jest administrator portalu handlowo - usługowego  mutu.pl  i  związanej z portalem wirtualnej galerii Sztuki galeria.mutu.pl   MUTU- Dworak, Kubrak Spółka  jawna z siedzibą w Gaju przy ul. Pogórze 20, 32 - 031 Mogilany, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - śródmieścia w Krakowie Wydział XII Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000314487, posiadająca numery NIP 944-219-11-60 i Regon 120777299.

Załączniki:

1. Regulamin  IBMPS „ DYPLOM – POCZĄTEK DROGI ”

2. Regulamin konkursu dla szkół „ SZTUKI PLASTYCZNE? LUBIĘ TO! ”

plakat-big

plakat-small