24 października 2022 r.

Zielone przestrzenie zabytkowego miasta w projektach studentów ASP i Politechniki Krakowskiej. Zapraszamy na wernisaż wystawy, która jest finalizacją pierwszego etapu współpracy obu uczelni ze Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa.

Współpraca odbywa się w ramach "Programu analizy studialnej i koncepcyjnej w procesie rewaloryzacji podwórek zabytkowych kamienic krakowskich". Jego celem jest wypracowanie przez studentów rozwiązań przestrzennych, dla które ogrodów śródblokowych.

Stworzone koncepcje charakteryzuje odmienne podejście oraz spojrzenie studentów obu uczelni na przestrzeń. Projekty zostaną poddane pod dyskusję z mieszkańcami Krakowa. Wierzymy, że staną się one ideowym wkładem w realizację założeń Nowego Europejskiego Bauhausu.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Ta inicjatywa to kolejny krok we współpracy pomiędzy krakowską ASP a Społecznym Komitetem Odnowy Zabytków Krakowa, która została zainicjowana podczas spotkania JM Rektora prof. Andrzeja Bednarczyka z przewodniczącym SKOZK panem Borysławem Czarakcziewem.